Παρασκευή 17 Μάιος 2024, 10:11
Sports

ΑΕΛ – Νίκη Βόλου 1-0: Οι «βυσσινί» πήραν το ντέρμπι της Super League 2

Η ΑΕΛ, μετά από ένα δυνατό ματς στο Αλκαζάρ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες επικράτησε της Νίκης Βόλου με 1-0, πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη της στη Super League 2.

Η ΑΕΛ, ήταν η μεγάλη νικήτρια στο θεσσαλικό ντέρμπι με τη Νίκη Βόλου, επικρατώντας της ομάδας Μαγνησίας με 1-0, και έφτασε στους έξι βαθμούς.

Χρυσός σκόρερ για τους βυσσινί, ήταν ο Μάριου Όγκμποε, οποίος έδωσε προβάδισμα του Γκουτσίδη στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Θ. Παπαγεωργίου, Μαϊδανός, Γκοτζαμανίδης (79′ Μαξιμένκο), Ηλιάδης, Πλέγας (84′ Γαρουφαλιάς), Κ. Παπαγεωργίου (75′ Αντράντα), Θωμαΐδης, Όγκμποε, Πεντρόσο, Νικολιάς (84′ Τσουμάνης).

Νίκη Βόλου (Αλέκος Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Κάσσος, Παναγιωτίδης, Δεληζήσης, Ανδρέου (57′ Μορέιρα), Γρομητσάρης, Μέτσε (67′ Τσουκαλάς), Κυριακίδης (67′ Γαβριηλίδης), Μιράντα, Μιλούνοβιτς (57′ Σιαφά), Ροχάνο.